Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu ełckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu ełckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu ełckiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CEGIEŁKA Krystyna: pozycja 1 : 2,92% (1 300 głosów)
- ANUSIEWICZ Magdalena: pozycja 2 : 2,92% (1 300 głosów)
- SKARACZYŃSKI Janusz Andrzej: pozycja 3 : 2,92% (1 300 głosów)
- WYSOCKA Jadwiga: pozycja 4 : 2,92% (1 300 głosów)
- CISZEWSKI Zbigniew Andrzej: pozycja 5 : 2,92% (1 300 głosów)
- ZDANOWSKI Andrzej Henryk: pozycja 6 : 2,92% (1 300 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- IWASZKO Sebastian: pozycja 1 : 1,11% (493 głosów)
- KOLENDA Artur Bogdan: pozycja 2 : 1,11% (493 głosów)
- JASIONOWSKA Ewa: pozycja 3 : 1,11% (493 głosów)
- SKIENDZIELEWSKI Robert: pozycja 4 : 1,11% (493 głosów)
- BOGDANOWICZ-FRANCZUK Julita: pozycja 5 : 1,11% (493 głosów)
- ADAMIEC Agnieszka: pozycja 6 : 1,11% (493 głosów)
- GŁOWACKI Paweł: pozycja 7 : 1,11% (493 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GIERASIMIUK Leon: pozycja 1 : 3,3% (1 466 głosów)
- CZEPUŁKOWSKA Dorota Grażyna: pozycja 2 : 3,3% (1 466 głosów)
- JARZĄBEK Mariusz Krzysztof: pozycja 3 : 3,3% (1 466 głosów)
- PIWIŃSKI Jan Ryszard: pozycja 4 : 3,3% (1 466 głosów)
- BRONAKOWSKA Aneta: pozycja 5 : 3,3% (1 466 głosów)
- KACPRZYK Iwona: pozycja 6 : 3,3% (1 466 głosów)
- HYZOPSKI Marek Tadeusz: pozycja 7 : 3,3% (1 466 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ,,ŁĄCZY NAS EŁK":
- MAKAL Igor: pozycja 1 : 2,63% (1 169 głosów)
- LEWANDOWSKA Magdalena Marta: pozycja 2 : 2,63% (1 169 głosów)
- KOŁOS Beata: pozycja 3 : 2,63% (1 169 głosów)
- OLENDER Hubert: pozycja 4 : 2,63% (1 169 głosów)
- ANDREARCZYK Emilia: pozycja 5 : 2,63% (1 169 głosów)
- KOBYLIŃSKI Rafał: pozycja 6 : 2,63% (1 169 głosów)
- WIĘCEK Kamila: pozycja 7 : 2,63% (1 169 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE 2024:
- LASKOWSKI Mariusz: pozycja 1 : 3,85% (1 711 głosów)
- GÓRSKA Emilia: pozycja 2 : 3,85% (1 711 głosów)
- MERCHELSKA Regina: pozycja 3 : 3,85% (1 711 głosów)
- KĘDZIERSKI Rafał Przemysław: pozycja 4 : 3,85% (1 711 głosów)
- CĘDROWSKA Jolanta Anna: pozycja 5 : 3,85% (1 711 głosów)
- SAFIEJKO Wojciech: pozycja 6 : 3,85% (1 711 głosów)
- PACHUCKI Łukasz: pozycja 7 : 3,85% (1 711 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJI, POLSKA JEST JEDNA ORAZ BEZPARTYJNYCH SAMORZĄDOWCÓW WSPÓLNIE DLA EŁKU:
- WYSOCKI Kamil Michał: pozycja 1 : 0,9% (402 głosów)
- KRUCZYŃSKI Błażej: pozycja 2 : 0,9% (402 głosów)
- CITUK Grzegorz: pozycja 3 : 0,9% (402 głosów)
- BUKOWSKA Barbara: pozycja 4 : 0,9% (402 głosów)
- FLĄD Weronika: pozycja 5 : 0,9% (402 głosów)
- STRYJEWSKA Ewa: pozycja 6 : 0,9% (402 głosów)
- ROMAN Marek: pozycja 7 : 0,9% (402 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ełckiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PRZEKOP Tomasz: pozycja 1 : 3,45% (1 199 głosów)
- CISZEWSKA Marzena Halina: pozycja 2 : 3,45% (1 199 głosów)
- MACHANOWSKI Marcin: pozycja 3 : 3,45% (1 199 głosów)
- ZAJĄC Krzysztof: pozycja 4 : 3,45% (1 199 głosów)
- KALINOWSKA Dorota: pozycja 5 : 3,45% (1 199 głosów)
- KAMIŃSKA Wioleta: pozycja 6 : 3,45% (1 199 głosów)
- BIŃCZAK Tomasz: pozycja 7 : 3,45% (1 199 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- FRANCZUK Jarosław: pozycja 1 : 1,02% (354 głosów)
- CIEŚLUK Andrzej: pozycja 2 : 1,02% (354 głosów)
- TWAROWSKA Elżbieta Stanisława: pozycja 3 : 1,02% (354 głosów)
- HRYNIEWICZ Tomasz: pozycja 4 : 1,02% (354 głosów)
- BIAŁEK-DROŻDŻ Alicja: pozycja 5 : 1,02% (354 głosów)
- NICOWSKI Leszek: pozycja 6 : 1,02% (354 głosów)
- ŻARSKA Alicja: pozycja 7 : 1,02% (354 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PIWKO Natalia: pozycja 1 : 4,16% (1 445 głosów)
- PIŁAT Krzysztof: pozycja 2 : 4,16% (1 445 głosów)
- PACZKOWSKA Wioletta: pozycja 3 : 4,16% (1 445 głosów)
- MARCHEL Beata: pozycja 4 : 4,16% (1 445 głosów)
- PIWKO Konrad: pozycja 5 : 4,16% (1 445 głosów)
- SZADKOWSKI Michał Rajmund: pozycja 6 : 4,16% (1 445 głosów)
- JONIK Paweł: pozycja 7 : 4,16% (1 445 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ,,ŁĄCZY NAS EŁK":
- KOSIOREK Sebastian Bolesław: pozycja 1 : 1,86% (646 głosów)
- BRZEZIŃSKA Ewa Anna: pozycja 2 : 1,86% (646 głosów)
- GRYZIUKOWSKI Adam: pozycja 3 : 1,86% (646 głosów)
- DĄBROWSKA Joanna: pozycja 4 : 1,86% (646 głosów)
- CZARA Agnieszka Maria: pozycja 5 : 1,86% (646 głosów)
- KLIMOWICZ Marek: pozycja 6 : 1,86% (646 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE 2024:
- MARCHEL Karol Robert: pozycja 1 : 3,24% (1 126 głosów)
- WERLA Aneta Małgorzata: pozycja 2 : 3,24% (1 126 głosów)
- GAJEWSKA Faustyna Anna: pozycja 3 : 3,24% (1 126 głosów)
- HIRSZTRITT-SAWICKA Joanna Wanda: pozycja 4 : 3,24% (1 126 głosów)
- SULIMA Tomasz: pozycja 5 : 3,24% (1 126 głosów)
- SKULIMOWSKI Tadeusz: pozycja 6 : 3,24% (1 126 głosów)
- PRZYBOROWSKI Bogdan Adam: pozycja 7 : 3,24% (1 126 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJI, POLSKA JEST JEDNA ORAZ BEZPARTYJNYCH SAMORZĄDOWCÓW WSPÓLNIE DLA EŁKU:
- KŁOCZKO Tomasz Rafał: pozycja 1 : 0,82% (285 głosów)
- OLSZEWSKI Mirosław: pozycja 2 : 0,82% (285 głosów)
- BRZĘCZEK-RYTELEWSKA Katarzyna Elżbieta: pozycja 3 : 0,82% (285 głosów)
- MYSZCZYŃSKI Adam Jan: pozycja 4 : 0,82% (285 głosów)
- SŁOWIKOWSKA Aneta: pozycja 5 : 0,82% (285 głosów)
- SUPIŃSKA Barbara: pozycja 6 : 0,82% (285 głosów)
- CHYBOWSKI Marek Tadeusz: pozycja 7 : 0,82% (285 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ełckiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BARTOSZEWICZ Adam: pozycja 1 : 3,61% (1 237 głosów)
- BUJNOWSKA Karolina Ewa: pozycja 2 : 3,61% (1 237 głosów)
- HOŁUBOWICZ Piotr: pozycja 3 : 3,61% (1 237 głosów)
- EZEAMA Edyta: pozycja 4 : 3,61% (1 237 głosów)
- LESIEWICZ Marianna: pozycja 5 : 3,61% (1 237 głosów)
- MŁODZIANOWSKI Mariusz: pozycja 6 : 3,61% (1 237 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ANDRZEJEWSKI Jarosław Arkadiusz: pozycja 1 : 0,86% (295 głosów)
- SOKOŁOW Witold: pozycja 2 : 0,86% (295 głosów)
- GÓRALCZYK Leszek: pozycja 3 : 0,86% (295 głosów)
- KUKOWSKA Milena: pozycja 4 : 0,86% (295 głosów)
- DEMBOWSKA Irena: pozycja 5 : 0,86% (295 głosów)
- CZUPRYŃSKA Anna: pozycja 6 : 0,86% (295 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ANTONOWICZ Adam: pozycja 1 : 4,28% (1 465 głosów)
- DAWIDOWSKI Robert Stanisław: pozycja 2 : 4,28% (1 465 głosów)
- NOWAKOWSKA Iwona: pozycja 3 : 4,28% (1 465 głosów)
- GRZESIUK Ewa Maria: pozycja 4 : 4,28% (1 465 głosów)
- SOŁTOWSKA Joanna: pozycja 5 : 4,28% (1 465 głosów)
- PIWKO Grzegorz Jacek: pozycja 6 : 4,28% (1 465 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ,,ŁĄCZY NAS EŁK":
- LEWANDOWSKA Ada: pozycja 1 : 3,51% (1 203 głosów)
- SOŁTYS Andrzej: pozycja 2 : 3,51% (1 203 głosów)
- PYCZKOWSKA Weronika: pozycja 3 : 3,51% (1 203 głosów)
- CIEŚLAK Filip: pozycja 4 : 3,51% (1 203 głosów)
- DZIENISIEWICZ Iwona: pozycja 5 : 3,51% (1 203 głosów)
- KOC Tomasz: pozycja 6 : 3,51% (1 203 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE 2024:
- CHOJNOWSKI Marek: pozycja 1 : 3,62% (1 238 głosów)
- PUŁAWSKA Bożenna: pozycja 2 : 3,62% (1 238 głosów)
- MIKIEWICZ Cezary: pozycja 3 : 3,62% (1 238 głosów)
- CZAPLICKA Beata: pozycja 4 : 3,62% (1 238 głosów)
- RYDZEWSKI Adam: pozycja 5 : 3,62% (1 238 głosów)
- KROPIWNICKA Sylwia Magdalena: pozycja 6 : 3,62% (1 238 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJI, POLSKA JEST JEDNA ORAZ BEZPARTYJNYCH SAMORZĄDOWCÓW WSPÓLNIE DLA EŁKU:
- PRZYBYŁ Jakub: pozycja 1 : 0,94% (322 głosów)
- MAŁYS Agnieszka Ewelina: pozycja 2 : 0,94% (322 głosów)
- IWANIUK Marcin Bartłomiej: pozycja 3 : 0,94% (322 głosów)
- RYTELEWSKI Piotr: pozycja 4 : 0,94% (322 głosów)
- WARSEWICZ Hanna: pozycja 5 : 0,94% (322 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ełckiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- TRUSZKOWSKA Ewelina: pozycja 1 : 4,56% (1 542 głosów)
- SADOWSKI Jan: pozycja 2 : 4,56% (1 542 głosów)
- MACIOROWSKI Janusz: pozycja 3 : 4,56% (1 542 głosów)
- WRÓBLEWSKI Dariusz: pozycja 4 : 4,56% (1 542 głosów)
- JAKIMYSZYN Iwona Danuta: pozycja 5 : 4,56% (1 542 głosów)
- LISOWSKA Magdalena: pozycja 6 : 4,56% (1 542 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- IWASZKO Anna: pozycja 1 : 3,92% (1 327 głosów)
- BARTNIK Tomasz Stanisław: pozycja 2 : 3,92% (1 327 głosów)
- RUSIECKA Krystyna: pozycja 3 : 3,92% (1 327 głosów)
- ŁAPIŃSKI Krzysztof: pozycja 4 : 3,92% (1 327 głosów)
- PRZEKOP Wojciech: pozycja 5 : 3,92% (1 327 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SZYSZŁO Michał: pozycja 1 : 4,18% (1 413 głosów)
- BRONAKOWSKI Krzysztof: pozycja 2 : 4,18% (1 413 głosów)
- ŚWIERCZYŃSKA Justyna: pozycja 3 : 4,18% (1 413 głosów)
- BOJARSKA Ewa: pozycja 4 : 4,18% (1 413 głosów)
- JASIŃSKA Monika: pozycja 5 : 4,18% (1 413 głosów)
- KARPIŃSKI Arkadiusz: pozycja 6 : 4,18% (1 413 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ,,ŁĄCZY NAS EŁK":
- BONDAROW Ewa: pozycja 1 : 1,59% (536 głosów)
- KLEBAN Adam: pozycja 2 : 1,59% (536 głosów)
- POPŁAWSKI Andrzej: pozycja 3 : 1,59% (536 głosów)
- TRZCIANOWSKI Karol: pozycja 4 : 1,59% (536 głosów)
- STRZAŁA Emilia: pozycja 5 : 1,59% (536 głosów)
- TWAROWSKA Natalia: pozycja 6 : 1,59% (536 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE 2024:
- KRAWCZUK Krystian: pozycja 1 : 2,5% (847 głosów)
- PAWŁOWSKA Danuta: pozycja 2 : 2,5% (847 głosów)
- WILCZYŃSKI Krzysztof: pozycja 3 : 2,5% (847 głosów)
- OZOROWSKI Cezary: pozycja 4 : 2,5% (847 głosów)
- WOJCIECHOWSKA Agnieszka: pozycja 5 : 2,5% (847 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJI, POLSKA JEST JEDNA ORAZ BEZPARTYJNYCH SAMORZĄDOWCÓW WSPÓLNIE DLA EŁKU:
- JURKOWSKI Rafał Konrad: pozycja 1 : 1,18% (400 głosów)
- ALESZCZYK Krzysztof Kamil: pozycja 2 : 1,18% (400 głosów)
- KŁOCZKO Elżbieta: pozycja 3 : 1,18% (400 głosów)
- KOWALSKA Agata: pozycja 4 : 1,18% (400 głosów)
- RYTELEWSKI Krzysztof: pozycja 5 : 1,18% (400 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu ełckiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KACPERSKI Grzegorz: pozycja 1 : 5,82% (1 258 głosów)
- KRUGŁY Tomasz: pozycja 2 : 5,82% (1 258 głosów)
- WIŚNIEWSKI Krzysztof Ignacy: pozycja 3 : 5,82% (1 258 głosów)
- KASPERSKA Paulina: pozycja 4 : 5,82% (1 258 głosów)
- KRZYKOWSKA Ewa: pozycja 5 : 5,82% (1 258 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZAMOJSKA Teresa: pozycja 1 : 1,38% (297 głosów)
- OLICHWIER Karol: pozycja 2 : 1,38% (297 głosów)
- BASIEWICZ Tomasz: pozycja 3 : 1,38% (297 głosów)
- KARPOWICZ Anna: pozycja 4 : 1,38% (297 głosów)
- JANKOWSKA Aneta: pozycja 5 : 1,38% (297 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BAGAN Bożena Waleria: pozycja 1 : 3,16% (682 głosów)
- BUĆKO Elżbieta: pozycja 2 : 3,16% (682 głosów)
- KAMIŃSKI Marek: pozycja 3 : 3,16% (682 głosów)
- TEKIELA Paweł Krzysztof: pozycja 4 : 3,16% (682 głosów)
- GÓRSKA Anna: pozycja 5 : 3,16% (682 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ,,ŁĄCZY NAS EŁK":
- KURZĄTKOWSKI Mariusz: pozycja 1 : 1,46% (315 głosów)
- IZBICKI Lech: pozycja 2 : 1,46% (315 głosów)
- ŚWIDERSKA Sylwia: pozycja 3 : 1,46% (315 głosów)
- ORŁOWSKA Barbara: pozycja 4 : 1,46% (315 głosów)
- KORZENIEWSKI Paweł: pozycja 5 : 1,46% (315 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRO WSPÓLNE 2024:
- BEZDZIECKI Andrzej: pozycja 1 : 6,47% (1 398 głosów)
- PENKIEWICZ Helena: pozycja 2 : 6,47% (1 398 głosów)
- BIŁDA Ewelina Luiza: pozycja 3 : 6,47% (1 398 głosów)
- GAJDZIŃSKI Dariusz Zbigniew: pozycja 4 : 6,47% (1 398 głosów)
- WISZOWATY Andrzej: pozycja 5 : 6,47% (1 398 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJI, POLSKA JEST JEDNA ORAZ BEZPARTYJNYCH SAMORZĄDOWCÓW WSPÓLNIE DLA EŁKU:
- MIKOŁAJCZYK Mirosław Grzegorz: pozycja 1 : 1,71% (370 głosów)
- KULIGOWSKI Tomasz: pozycja 2 : 1,71% (370 głosów)
- STANKIEWICZ Lucyna: pozycja 3 : 1,71% (370 głosów)
- KRYMSKI Radosław: pozycja 4 : 1,71% (370 głosów)
- SKARŻYŃSKA Katarzyna Zofia: pozycja 5 : 1,71% (370 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Zadania rady powiatu
Rada powiatu jest organem stanowiącym i kontrolnym samorządu terytorialnego. Radni są wybierani w wyborach samorządowych. Organem nadzorującym jest wojewoda. Rozpatruje on skargi na działania i kontroluje działalność rady powiatu.
Rada powiatu posiada swoje określone zadania. Są to m.in:
- uchwalanie budżetu powiatu,
- stanowienie aktów prawa miejscowego,
- wybór i odwołanie zarządu powiatu,
- ustalenie wynagrodzenia przewodniczącego zarządu powiatu,
- ustalanie kierunków działania zarządu powiatu,
- rozpatrywanie sprawozdań z działalności zarządu,
- rozpatrywanie raportu o stanie powiatu.
Może Cię zainteresować
Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?