Ponad 45 tysięcy dzieci z całej Polski objętych wsparciem w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU

Materiał informacyjny PZU
Udostępnij:

Znamy tegorocznych beneficjentów programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. Wsparcie trafi do 352 organizacji zajmujących się szkoleniem sportowym i organizacją zajęć dla dzieci i młodzieży. Wnioski o dofinansowane zakupu sprzętu sportowego, wynajmu obiektów treningowych lub organizacji zawodów w wysokości 5 tys. zł, 10 tys. zł i 15 tys. zł można było składać do 30 czerwca.

Wsparciem w ramach Dobrej Drużyny zostanie objętych ponad 45 tys. dzieci i młodzieży w całej Polsce. Środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie szkolenia w 43 dyscyplinach sportowych, takich jak koszykówka, piłka nożna, piłka ręczne, narciarstwo, łyżwiarstwo szybkie, żeglarstwo, windsurfing, kajakarstwo, wioślarstwo czy gimnastyka. Jak podkreśla największy polski ubezpieczyciel, wsparcie trafi głównie do organizacji z mniejszych miejscowości, by poprzez program wyrównywać szanse.

- Zainteresowanie tegorocznym naborem do programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU było ogromne. Wsparcie trafi do ponad 350 organizacji, które prowadzą szkolenie w 43 dyscyplinach sportowych. Dzięki temu dziś do Dobrej Drużyny PZU dołączyło ponad 45 tysięcy dzieci i młodzieży z całej Polski. Zależy nam, aby młodzi Polacy mieli zapewnione równe szanse, dlatego wsparcie w ramach programu trafi głównie do organizacji sportowych z mniejszych miejscowości. Liczymy, że środki z naszego programu prewencyjnego wpłyną na zwiększenie aktywności fizycznej wśród najmłodszych, a być może przyczynią się do odkrycia wielkiego sportowego talentu na miarę kapitana Dobrej Drużyny PZU Igi Świątek – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes zarządu PZU.

Aktywność fizyczna dzieci i młodzieży jest bezcenna

Dobra Drużyna PZU to wyjątkowy program, popularyzujący aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży. W tym roku w jego ramach największy polski ubezpieczyciel uruchomił specjalny program prewencyjny. Dzięki dofinansowaniu organizacji sportowych oraz ich inicjatyw, PZU realnie wpływa na zwiększenie zainteresowania sportem, a tym samym na poprawę kondycji, zdrowia i odporności najmłodszych. W ciągu pierwszego roku funkcjonowania inicjatywy, do Dobrej Drużyny PZU dołączyło 30 klubów i stowarzyszeń, które prowadzą zajęcia sportowe dla ponad 25 tys. dzieci. Teraz dołącza do nich kolejne 45 tys. dzieci – beneficjentów tegorocznej edycji programu.

Ambasadorem i kapitanem Dobrej Drużyny PZU jest najlepsza tenisistka na świecie – Iga Świątek, która jest inspiracją dla wielu dzieci i nastolatków. W gronie ambasadorów znajdują się także Paweł Karpiński – tancerz na wózku inwalidzkim, Marcin Pietryka – były bramkarz Resovii, a także lekkoatleci z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal: Jakub Bembenek i Patryk Tylus. Niedawno do Dobrej Drużyny PZU w roli ambasadora dołączył zawodnik Stali Mielec – Leandro Messias Dos Santos.

Profilaktyka zdrowotna, także poprzez promocję aktywnego stylu życia i sport, jest dla Grupy PZU jednym z kluczowych obszarów działań prewencyjnych. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu do najmłodszych, którzy w czasie pandemii więcej czasu spędzali przed ekranami komputerów i smartfonów. Dziś potrzebują ruchu jak nigdy wcześniej, a to jak żyją dzisiaj, będzie miało znaczący wpływ na ich przyszłość i na przyszłe pokolenia. W ramach Dobrej Drużyny PZU największy polski ubezpieczyciel nie tylko edukuje i zachęca rodziców i ich dzieci do zdrowego i aktywnego trybu życia, lecz także dostarcza realne narzędzia, które mogą w tym pomóc – wspiera finansowo kluby, stowarzyszenia, związki sportowe i fundacje, które organizują zajęcia, szkolenia, turnieje oraz zawody.

W uśmiechniętej Dobrej Drużynie PZU jest już 70 tys. uczestników

Środki z programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU znacząco wpłyną na zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, co będzie miało bezpośredni wpływ na poprawę ich zdrowia. W tym miejscu warto przypomnieć, iż jednym z głównych celów programu Dobra Drużyna PZU jest wsparcie również mniejszych ośrodków w celu poszerzania oferty sportowo-edukacyjnej i przyczynienie się do poprawy warunków uprawiania sportu wśród najmłodszych.

Radość dzieci jest wartością bezcenną. Dobrą energię i możliwość interakcji w grupie rówieśniczej zapewnia m.in. uczestnictwo w zajęciach sportowych i przynależność do drużyny lub zespołu. Dzięki programowi Dobra Drużyna PZU kluby i organizacje, realizujące zajęcia dla najmłodszych, mają możliwość korzystania z dofinansowania zakupu sprzętu sportowego, wynajmu obiektów treningowych lub organizacji zawodów dla dziecięcych drużyn, które zapewnią ich podopiecznym łatwiejszy start na początku kariery sportowej. To wszystko jest możliwe dzięki programowi prewencyjnemu największego polskiego ubezpieczyciela.

Szczegóły dot. programu Dobra Drużyna PZU można znaleźć na stronie dobradruzynapzu.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Ponad 45 tysięcy dzieci z całej Polski objętych wsparciem w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU - Nasze Miasto

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie