Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pod Warszawą powstaje osiedle ekologicznych domów Zielona Wieś. Z łąkami na dachach i szklarniami

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
Osiedle Zielona Wieś to będzie kilka komfortowych, stylowych domów z garażami. Każdy z nich będzie otaczać zielony teren z porośniętymi drzewami.
Osiedle Zielona Wieś to będzie kilka komfortowych, stylowych domów z garażami. Każdy z nich będzie otaczać zielony teren z porośniętymi drzewami. Materiały prasowe / Zielona Wieś
Tuż pod Warszawą, w otoczeniu zielonych lasów powstaje osiedle rustykalnych domów - Zielona Wieś. Dachy parterowych budynków będą porośnięte rozchodnikiem. Do tego prywatne szklarnie do hodowania warzyw i owoców, panele fotowoltaiczne, pompy, ciepła i monitoring. Inwestor pokazał, jak wygląda pierwszy dom. Wiadomo też, ile kosztuje nieruchomość.

Osiedle ekologicznych domów pod Warszawą

25 minut samochodem od centrum Warszawy powstaje osiedle drewnianych domów ekologicznych. Pierwszy budynek jest już gotowy i można go oglądać. Docelowo powstanie 10 parterowych domów z garażami. - Ich budowa jest planowana w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy z przyszłymi właścicielami - informują przedstawiciele inwestycji o nazwie Zielona Wieś, zlokalizowanej niedaleko rozległych Lasów Sękocińskich i Nadarzyna.

Tak wygląda pierwszy z 10 domów Zielonej Wsi

Osiedle Zielona Wieś to będzie kilka komfortowych, stylowych domów z garażami. Każdy z nich będzie otaczać zielony teren z porośniętymi drzewami.

Pod Warszawą powstaje osiedle ekologicznych domów Zielona Wi...

Łąka na dachu

Inwestor pokazuje, jak wygląda pierwszy dom na nowym osiedlu. Uwagę przykuwa zielony, lekko spadzisty dach, w całości pokryty rozchodnikiem. Jak przekazuje inwestor, roślina stanowi dodatkową izolację termiczną, oszczędzając w porównaniu z konwencjonalnymi dachami 20 – 30 proc. energii. Gromadzi wodę deszczową, oczyszcza powietrze, reguluje temperaturę wewnątrz budynku. Obniża temperaturę na dachu, co w przypadku domów w Zielonej Wsi zwiększy efektywność paneli słonecznych.

- Zielone dachy mogą przywodzić na myśl rustykalną prostotę i sielskość, jednak dom w Zielonej Wsi jest pełen najnowocześniejszych rozwiązań, dzięki którym mieszkańcy minimalizują swój wpływ na środowisko, a także uniezależniają się częściowo od dostaw prądu. Konstrukcja domu energooszczędnego pozwala na bardzo dokładne uszczelnienie budynku, przez co ogrzewanie jest niezwykle wydajne i oszczędne - pisze inwestor Zielonej Wsi.

Przydomowe szklarnie i zieleń

Każdy z domów będzie posiadać panele fotowoltaiczne, pompę ciepła, przydomową szklarnię oraz system odzyskiwania energii podczas filtracji powietrza. Przy ogrodzeniu przewidziano zasadzenie bluszczu i dzikiego wina.

Bryłę budynku o powierzchni 178 mkw. oraz rozkład pomieszczeń architekci zaprojektują pod potrzeby przyszłych mieszkańców. Domy muszą być jednak parterowe i mieć taką samą drewnianą fasadę.

Konstrukcja budynków, która pozwala na bardzo dokładne uszczelnienie budynku oraz pompa cieplna spowodują, że ogrzewanie będzie niezwykle wydajne i oszczędne. Działać tu będzie rekuperacja, czyli mechaniczna wentylacja z odzyskiem ciepła. Przewidziano także system gromadzenia deszczówki.

- Zielona Wieś to nowe zrozumienie architektury, która powinna harmonizować z naturą. Nie chcemy, aby domy wyróżniały się z otoczenia, co jest obecnie dominującym trendem, ale żeby wtapiały się w przyrodę i były częścią krajobrazu. Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy z nowoczesności i innowacji, które łączymy z unikalnym charakterem tego miejsca. W Zielonej Wsi z pewności odnajdą się osoby, które są zainteresowane zrównoważonym stylem życia, szukają wytchnienia od miasta i kontaktu z przyrodą - mówi Elżbieta Wojtczak, inwestorka osiedla.

W otoczeniu zieleni

Osiedle będzie tonąć w zieleni, bowiem położne jest w sąsiedztwie rozległych Lasów Sękocińskich i Nadarzyna. Mieszkańcy będą mieć wygodne połączenie z Warszawą, zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem.

  • 25 minut do centrum Warszawy
  • 20 minut do lotniska Chopina
  • 15 minut do Legia Training Center
  • Ciągła ścieżka rowerowa do centrum Warszawy
  • Dojazd autobusem do centrum

Wiadomo, kto tam zamieszka

Na terenie osiedla swoją pracownię będzie miał Paweł Kowalewski, artysta malarz, członek Gruppy, legendarnej formacji artystycznej lat 80.

Jak udało nam się dowiedzieć, każdy z domów na osiedlu Zielona Wieś kosztuje 2,5 mln zł. Budynek będzie wykończony pod klucz, z gotowymi podłogami, drzwiami, wyposażoną w meble i sprzęty AGD kuchnią, systemem alarmowym, monitoringiem, wykończeniem łazienki, tarasem i nasadzeniem na działce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto