Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Marzec w Braniewie: Przegląd prasy z lutego 2024 w Braniewie, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lutym czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Braniewa najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Nielegalne papierosy w pudełkach do pizzy ”?

Przegląd lutego 2024 w Braniewie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lutego 2024 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nielegalne papierosy w pudełkach do pizzy

Strażnicy graniczni z Braniewa przejęli ukryte w pudełkach do rozwożenia pizzy papierosy bez banderol o wartości pół miliona złotych.

📢 Zimowe zgrupowanie nurków Marynarki Wojennej. Intensywny czas ćwiczeń nad Jeziorem Czos w Mrągowie. Cel? Doskonalenie techniki nurkowania

Nurkowie minerzy oraz specjaliści z dziedziny inżynierii podwodnej Marynarki Wojennej uczestniczyli w intensywnym szkoleniu nad Jeziorem Czos w Mrągowie. Jak informuje zespół prasowy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, poza godzinami spędzonymi na doskonaleniu umiejętności prowadzenia działań podwodnych realizowali także treningi wzmacniające ogólną sprawność fizyczną, niezbędną w tej specjalności.

📢 Wybory wójta gminy. Realizuje uchwały rady gminy i zarządza bieżącymi sprawami publicznymi

Wybory wójta gminy to kluczowy moment, który decyduje o kierunkach rozwoju lokalnych społeczności. Wójt, jako organ wykonawczy gminy, pełni odpowiedzialność za realizację uchwał rady gminy i zarządzanie bieżącymi sprawami publicznymi. Proces wyborczy wójta jest bezpośredni i odbywa się w ramach głosowania tajnego, co zapewnia demokratyczny i transparentny wybór lidera. W niniejszym artykule skupimy się na przedstawieniu informacji, które pomogą zrozumieć, kto może kandydować na wójta, jak zgłaszać swoją kandydaturę oraz jakie zadania czekają na wójta po wyborze.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka marzec Braniewo: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lutym uwagę czytelniczek i czytelników z Braniewa. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wybory do rady gminy. Fundament samorządności lokalnej

Wybory do rady gminy to fundament samorządności lokalnej, pozwalający mieszkańcom na realny wpływ na decyzje dotyczące ich najbliższego otoczenia. W Polsce, wybory te charakteryzują się powszechnością, co oznacza, że prawo do głosowania mają wszyscy pełnoletni obywatele zamieszkujący dany obszar. Równość wyborów gwarantuje, że każdy głos ma tę samą wartość, co podkreśla demokratyczny charakter procesu wyborczego. Bezpośredniość oznacza, że wyborcy osobiście wybierają swoich przedstawicieli, a tajność głosowania zapewnia wolność wyboru bez obaw o naciski czy konsekwencje. Te zasady są kluczowe dla zachowania poprawności procesu wyborczego i zaufania publicznego do instytucji samorządowych.

📢 Wybór starosty powiatu to wpływ na rozwój lokalny oraz jakość usług publicznych świadczonych mieszkańcom

Starosta powiatu pełni kluczową rolę w administracji samorządowej, będąc głównym ogniwem między radą powiatu a zarządem powiatu. Jako przewodniczący zarządu powiatu, starosta jest odpowiedzialny za realizację zadań publicznych oraz za efektywne zarządzanie zasobami i finansami powiatu. Wybór starosty ma zatem bezpośredni wpływ na rozwój lokalny oraz jakość usług publicznych świadczonych mieszkańcom. W niniejszym artykule przedstawimy proces wyborczy starosty, kryteria, które muszą spełniać kandydaci, oraz zakres obowiązków i kompetencji związanych z tą funkcją.

📢 Wybory burmistrza miasta: proces wyborczy, kwalifikacje i rola w lokalnej społeczności

W polskim samorządzie terytorialnym wybory burmistrza miasta to istotne wydarzenie wyznaczające kierunek polityki lokalnej i jakość życia społeczności. Jako jednoosobowy organ wykonawczy burmistrz odgrywa kluczową rolę w bieżącym zarządzaniu miastem. Niniejszy artykuł przybliża kwestie takie jak procedura zgłaszania kandydatur, proces wyborczy czy zadania, jakie czekają na wybranego burmistrza. Przedstawia, jak udział mieszkańców kształtuje lokalną demokrację i dlaczego wybory burmistrza są jednym z centralnych punktów wyborów samorządowych. Oto informacje na temat tego demokratycznego procesu, który bezpośrednio wpływa na rozwój społeczności na szczeblu lokalnym.

📢 Wybory rady powiatu. Głos mieszkańców na forum powiatu

Radni powiatu odgrywają istotną rolę w samorządzie terytorialnym, będąc głosem mieszkańców i ich reprezentantami w organach powiatowych. Wybory radnych powiatu to ważne wydarzenie, które decyduje o kształcie lokalnej polityki i wpływa na rozwój regionu. Radni powiatu mają za zadanie nie tylko uchwalać ważne decyzje dotyczące zarządzania powiatem, ale również dbać o interesy mieszkańców, reagować na ich potrzeby i inicjować zmiany. Proces wyborczy radnych powiatu jest więc kluczowy dla demokracji lokalnej i ma bezpośredni wpływ na jakość życia społeczności.

📢 Rolnicy w Polsce ogłaszają wielkie protesty 20 lutego w obronie przyszłości gospodarstw

Dzisiaj rolnicy w Polsce przystępują do kolejnej fali strajków, walcząc o opłacalność produkcji rolnej i przetwórczej. Planują blokady w ramach protestu, który ma miejsce 20 lutego 2024 roku. Głównym problemem, według rolniczej Solidarności, jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy po otwarciu granicy UE z tym krajem.

📢 Mapa online protestów rolników w dniu 20 lutego 2024 roku. Sprawdź gdzie będą blokady

100 blokad i nawet 30 tysięcy ciągników na ulicach całej Polski.. Ogólnopolski protest rolników we wtorek 20 lutego 2024 r. spowoduje duże utrudnienia w ruchu w całym kraju.

📢 Mapa protestu rolników 20 lutego. Dziś kolejna seria strajków w Polsce w walce o przyszłość gospodarstw. Tu będą blokady

Na wtorek 20 lutego 2024 r. rolnicy zapowiedzieli kolejną dużą akcję protestacyjną. - Problemem opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem - uważa rolnicza Solidarność. Indywidualni rolnicy, związki branżowe czy samorząd rolniczy podnoszą również niekorzystne dla producentów rolnych założenia unijnego Zielonego Ładu.

📢 Narodziny rzeki. Koniecznie trzeba odwiedzić Czarci Jar w Drwęcku

Drwęca jest dwustukilometrowym, niezwykle malowniczym dopływem Wisły. Kończy bieg pod Toruniem, a rodzi się w Drwęcku. Aby posmakować walorów tego mało znanego zakątka Mazur, warto poświęcić cały dzień na wędrówkę. To nie tylko unikalne ukształtowanie Czarciego Jaru, krystaliczna woda, ale też interesujące historyczne ślady z I i II wojny światowej.

📢 Kłusownik zatrzymany na gorącym uczynku

Patrol Straży Leśnej z Nadleśnictwa Nidzica ujął na gorącym uczynku 50-latka, który próbował sprawdzić ustawione w lesie wnyki - informuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie. Mężczyznę zatrzymano w pobliżu sidł, przy których znajdował się martwy jeleń.

📢 Zderzenie pociągu z osobówką na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych i stosowanie się do umieszczonych tam znaków drogowych. Na jednym z takich przejazdów w miejscowości Nowa Wieś Mała w gminie Dobre Miasto doszło do zdarzenia z szynobusem i osobowym volvem. W jego wyniku dwie osoby trafiły do szpitala.

📢 Protest rolników. Uwaga na utrudnienia w ruchu w piątek 9 lutego 2024. Mapa protestów

Na oficjalnej mapie dostarczonej przez organizatorów jest blisko 200 punktów, w których odbędą się protesty rolników. W piątek 9 lutego 2024 należy spodziewać się ogromnych utrudnień w ruchu w całej Polsce.

📢 Zjedliśmy pączki na tłusty czwartek. Sprawdziliśmy lokalne piekarnie i dyskonty. Oto rezultat subiektywnego testu smaku Strony Kuchni

Pączki, faworki i róże karnawałowe nie pozostawiają nikogo obojętnym w tłusty czwartek. Półki sieciowych cukierni, piekarni, dyskontów spożywczych oraz hipermarketów w karnawale uginają się od pączków z najróżniejszym nadzieniem. Zaprosiliśmy zaprzyjaźnione redakcje oraz czytelników na Facebooku do przedstawienia pączków, którymi świętowali tłusty czwartek.

📢 Trwa strajk generalny 9 lutego na polskich drogach i w miastach. Mapa protestów i powody blokad w Polsce

Mapa protestu rolników zawiera oznaczenia ponad 260 lokalizacji, a to nie wszystkie, w których pojawią się rolnicy. 9 lutego strajk zablokuje centra dużych miast, zwłaszcza pod urzędami wojewódzkimi, a także drogi krajowe. - Nasza cierpliwość się wyczerpała - jasno komunikuje rolnicza Solidarność i ogłasza 9 lutego 2024 strajk generalny. Gdzie protestują w piątek rolnicy?

📢 Aqua aerobik nie tylko dla seniorów. Ćwiczyć może praktycznie każdy. Czy aqua aerobik jest dobry na odchudzanie? Wypróbuj zalety ćwiczeń

Aqua aerobik to zajęcia niemal dla wszystkich, nawet dla osób które nie mogą chodzić na fitness ze względów zdrowotnych. Z ćwiczeń w wodzie mogą więc korzystać nie tylko seniorzy, ale też osoby po kontuzjach, kobiety w ciąży, dzieci i inni. Trening wzmocni mięśnie i wyszczupli sylwetkę. Sprawdź, jakie jeszcze korzyści osiągniesz już po kilku zajęciach aqua fitnessu.

📢 Policjant potrącił radiowozem kobietę na przejściu dla pieszych

Olsztyńska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku z udziałem policjanta na służbie. Funkcjonariusz jadący oznakowanym radiowozem potrącił kobietę na przejściu dla pieszych w Dobrym Mieście.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na braniewo.naszemiasto.pl Nasze Miasto