Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Alimenciarze z Warmii i Mazur. Te osoby nie płacą na swoje dzieci. Kogo szuka policja w województwie warmińsko-mazurskim? Sprawdź LISTĘ!

Redakcja
To oni nie płacą na własne dzieci! Alimenciarze poszukiwani przez policję w województwie warmińsko-mazurskim. Zobacz aktualną listę osób, za którymi wystosowano list gończy! ▶ ▶ ▶
To oni nie płacą na własne dzieci! Alimenciarze poszukiwani przez policję w województwie warmińsko-mazurskim. Zobacz aktualną listę osób, za którymi wystosowano list gończy! ▶ ▶ ▶ KWP w Olsztynie
Te osoby nie płacą alimentów na swoje dzieci. Kogo szuka warmińsko-mazurska policja? Sprawdź. Rozpoznajesz kogoś ze zdjęć? Zawiadom służby. Możesz to zrobić, dzwoniąc na numery telefonu 112 lub 997, lub wysyłając wiadomość mail na adres [email protected]. Na Warmii i Mazurach policja poszukuje łącznie kilkadziesiąt osób, które unikają wymiaru sprawiedliwości, nie płacąc na czas lub w ogóle zasądzonych przez sąd alimentów.

Alimenciarze poszukiwani przez warmińsko-mazurską policję. Zobacz aktualną listę osób, za którymi wystosowano list gończy

Kim są alimenciarze? Problem staje się coraz powszechniejszy, ale i kary coraz to surowsze

Alimenciarze to osoby, które nie płacą na utrzymanie swoich dzieci. To problem, który dotyka wiele rodzin i ma poważne konsekwencje dla dzieci, które nie otrzymują wystarczającego wsparcia finansowego od swoich rodziców. W Polsce jest wiele przypadków, gdzie rodzice nie wywiązują się ze swojego obowiązku alimentacyjnego i zmuszają drugiego rodzica do ponoszenia całkowitej odpowiedzialności za utrzymanie dzieci.

Takie zachowanie jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale również niezgodne z prawem. Zgodnie z polskim kodeksem rodzinnym i opiekuńczym, każdy rodzic ma obowiązek finansowy względem swojego dziecka. Oznacza to, że każdy rodzic musi zapewnić swojemu dziecku odpowiednie warunki do życia, w tym odpowiednie wyżywienie, ubranie, mieszkanie i edukację.

Co w sytuacji, gdy rodzic nie zapewnia odpowiednich warunków dziecku?

Niestety, nie wszyscy rodzice wywiązują się ze swojego obowiązku alimentacyjnego. Niektórzy z nich z premedytacją unikają płacenia alimentów, co powoduje ogromne problemy finansowe dla rodzica, który musi samodzielnie ponosić koszty utrzymania dziecka. Niektórzy rodzice z kolei nie są w stanie płacić alimentów ze względu na problemy finansowe, co również jest poważnym problemem dla dzieci i drugiego rodzica.

W przypadkach, gdy rodzic nie płaci alimentów, drugi rodzic może zwrócić się do sądu o zobowiązanie go do zapłacenia należnych alimentów. Sąd może nałożyć na rodzica karę grzywny lub nawet odebrać mu prawo do opieki nad dzieckiem. W skrajnych przypadkach rodzice, którzy unikają płacenia alimentów, zostają wpisani na listę dłużników alimentacyjnych, co może skutkować trudnościami w zdobyciu kredytu lub innego wsparcia finansowego.

Konsekwencja niepłacenia alimentów, to nie tylko kara pozbawienia wolności

Ważne jest, aby każdy rodzic zdawał sobie sprawę z konsekwencji finansowych wynikających z niepłacenia alimentów. Płacenie alimentów to nie tylko obowiązek prawny, ale przede wszystkim moralny. Każde dziecko ma prawo do wsparcia finansowego ze strony swoich rodziców, bez względu na okoliczności. Dlatego warto zachęcać wszystkich rodziców do wywiązania się ze swojego obowiązku alimentacyjnego i zapewnienia swoim dzieciom odpowiedniego wsparcia finansowego.

Czy dług alimentacyjny ulega przedawnieniu?

Nie, dług alimentacyjny nie ulega przedawnieniu w Polsce, co oznacza, że rodzic, który nie płaci alimentów, może być ścigany za nieuregulowane zobowiązania finansowe przez cały czas, aż do ich spłaty.

W przypadku długu alimentacyjnego nie ma ograniczenia czasowego, po którym wierzyciel traciłby prawo do dochodzenia swoich roszczeń.

Wierzyciel, czyli osoba uprawniona do otrzymywania alimentów, może domagać się ich spłaty w każdym czasie. Może ona składać wnioski o zobowiązanie do zapłaty alimentów, a sąd może zasądzić należne kwoty wraz z odsetkami za opóźnienie i kosztami postępowania sądowego.

Warto jednak pamiętać, że w praktyce dochodzenie długu alimentacyjnego może być czasochłonne i skomplikowane. Wierzyciel musi mieć dostęp do dokładnych informacji dotyczących dłużnika, jego sytuacji finansowej i miejsca pobytu. Konieczne może być również skorzystanie z pomocy prawnika, który pomoże w prowadzeniu postępowania sądowego i egzekucji alimentów.

Ważne jest, aby rodzice wywiązali się ze swojego obowiązku alimentacyjnego i regularnie płacili na utrzymanie swoich dzieci. Zapobiegnie to konieczności dochodzenia zaległych kwot w przyszłości oraz pozwoli na zapewnienie dziecku odpowiednich warunków do życia.

Czym jest artykuł 209 Kodeksu karnego?

Artykuł 209 Kodeksu Karnego to przepis dotyczący przestępstwa zaniedbania obowiązku alimentacyjnego. Zgodnie z tym artykułem, kto, mając obowiązek alimentacyjny, uporczywie pomimo wezwania sądu lub organu pomocy społecznej, nie wykonuje go, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Przestępstwo to może być popełnione wyłącznie przez osoby, które są zobowiązane do płacenia alimentów na rzecz swojego małoletniego dziecka, byłego małżonka lub rodzica.

Alimenciarze z Pomorza. Zobacz, kogo policja z art. 209 Kodeksu karnego poszukuje na Pomorzu!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na braniewo.naszemiasto.pl Nasze Miasto