Na przygodę z tańcem nigdy nie jest za późno. Taniec to wspaniała forma ruchu i relaksu, która daje dużo radości i satysfakcji. Program zajęć 50+ został opracowany z myślą o dojrzałych uczestniczkach kursu, a starannie dobrany materiał taneczny i muzyka sprawią, że nauka stanie się łatwa i przyjemna.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Taniec po pięćdziesiątce, to sposób na pokonanie rutyny i sprawność fizyczną. Nauka tańca to źródło wielkiej satysfakcji - kiedy kroki, dotąd zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalnych tancerzy, przestają być obce, czas poświęcony na naukę dodaje energii i witalności.
Jednak nauka tańca, to nie tylko wewnętrzne spełnienie, ale również wiele korzyści dla ciała i kondycji fizycznej. Zajęcia taneczne po 50 roku życia pomagają dbać o serce - 40 minutowe ćwiczenia zwiększają wytrzymałość organizmu i wzmacniają serce. Dzięki nim buduje się też mięśnie - praca nad układem tanecznym oraz doskonalenie umiejętności technicznych, to nie tylko piękny wygląd w tańcu.
Szczególnie ważne dla osób "po pięćdziesiątce" jest to, że taniec rozluźnia stawy - według Amerykańskiego Czasopisma Medycznego, najlepszym sposobem na uniknięcie artretyzmu oraz na redukcję bólu w stawach jest używanie ich w sposób kontrolowany.
- Taniec „podsuwa" stawom wiele nowych możliwości ruchowych, które pod wprawnym okiem instruktora, mogą usprawnić sposób poruszania się i zapobiec zapaleniom stawów - zachęca Marek Kucharczyk z Centrum Tańca Promyk.
Taniec opowiada również za prawidłową postawę, która sprawi, że sylwetka stanie się smuklejsza, ładniejsza i doda nam wzrostu. Osoby wyprostowane wydają się być pewniejsze siebie i atrakcyjniejsze. Przede wszystkim jednak utrzymanie właściwej postawy ciała to najlepsza profilaktyka przeciwko bólom kręgosłupa.
- To zajęcia przygotowane specjalnie dla dojrzałych kobiet, których nie będą już krępować młode, wysportowane dziewczyny - dodaje Marek Kucharczyk. - Dlatego zamiast wmawiać sobie, że jesteście mało zgrabne, za stare albo niewysportowane - przyjdźcie potańczyć.
Takie zajęcia to także świetna okazja do zawarcia nowych znajomości, bo spotkają się na nich aktywne kobiety w podobnym wieku, o różnorodnych zainteresowaniach i doświadczeniach.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek, 12 marca, o 17.00, w CSE Światowid, w sali nr 38. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 55 611 20 79.

Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!