Turniejowe zmagania, mimo upału, śledziło wielu tarnowian Turniejowe zmagania, mimo upału, śledziło wielu tarnowian

Turniejowe zmagania, mimo upału, śledziło wielu tarnowian (© fot. archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Górę św. Marcina ponownie opanowali rycerze i damy dworu. Za sprawą II Tarnowskiego Turnieju o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry na zamkowe wzgórze przybyli przedstawiciele kilkunastu grup odtwórczych, bractw rycerskich i stowarzyszeń z południowej Polski.

Wśród uczestników tarnowskiego turnieju najliczniejszą grupę stanowili łucznicy, którzy walczyli o główne trofeum turnieju. - Dzięki tym wspaniałym ludziom, którym niestraszne były upał, burza i chmary komarów, udało się nam zrealizować nasz plan, czyli przenieść się w zamierzchłe czasy i ożywić nasz zamek - mówi Ewa Kropiowska, prezes stowarzyszenia Zamek Tarnowski.

W nawiązaniu do historii tego miejsca na przygródku stanęły namioty historyczne, w których zamieszkali uczestnicy turnieju. U stóp zamku swoje warsztaty rozłożyli rękodzielnicy i kupcy.

W weekend przez zamkowe wzgórze przewinęły się setki osób, które miały okazję nie tylko dopingować uczestników turnieju, ale także samemu spróbować na przykład strzelania z łuku. Po zamkowym wzgórzu w sobotę i niedzielę oprowadzał historyk Krzysztof Moskal.


Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!