Strażacy apelują do rolników o niewypalanie traw. Tylko minionej doby w samym województwie warmińsko-mazurskim zanotowano ponad 110 pożarów traw. W większości przypadków paliły się niewielkie powierzchnie nieużytków, ale dwa razy spaliło się po około 20 hektarów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pierwszy taki pożar wybuchł w Mątkach w podolsztyńskiej gminie Jonkowo. Z ogniem walczyło 25 strażaków. Drugi spowodowali... żołnierze podczas ćwiczeń na poligonie koło Orzysza. Ogień zgasiły dwa zastępy wojskowych strażaków.

Ponadto strażacy zanotowali też pożar, w którym ogień z traw przeniósł się na pobliskie ogródki działkowe. Spaliła się tam przyczepa campingowa.

Policjanci szukają podpalaczy. Przypominają też, że za podpalenie traw grozi grzywna, ograniczenie wolności bądź kara więzienia.

Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!