Z okazji zbliżającej się 600 rocznicy Bitwy pod Grunwaldem, na Wzgórzu Zamkowym w Lubinie odbył się średniowieczny piknik. Były pokazy walk rycerskich, bicie monety i tańce rodem ze średniowiecza. Całej uroczystości przygrywała grupa muzyczna Rivendell.

Całą imprezę zorganizował Zespół Szkół Sportowych z Lubina. – Ten rok szkolny obfitował w liczne rocznice ważne dla naszego kraju - opowiada Barbara Szymańska, dyrektor ZSS. – Początkowo miała to być wewnątrzszkolna uroczystość, ale te historyczne wydarzenie postanowiliśmy przybliżyć również uczniom innych szkół. Dzięki dużemu wsparciu prezydenta, któremu nasz pomysł takiej nietypowej lekcji historii przypadł do gustu, udało nam się wszystko zorganizować - dodaje.
Wzgórza Zamkowe na parę godzin przemieniło się w średniowieczny dziedziniec. Uczniowie wszystkich lubińskich szkół z zapartym tchem podziwiali widowisko. W 30 stopniowym upale odbyło się symboliczne bicie monety, tańce średniowieczne, a rycerze pokazali, jak walczono pod Grunwaldem. Do Lubina zjechali rycerze, przedstawiciele Bractwa Rycerskiego Zamku Bolków, Grupy Rekonstrukcji Historycznych Księstwa Legnicko-Brzeskiego, Prywatnej Chorągwi Macieja von Reihl oraz Grupy Rycerskiej Srebrne Wilki. - Podczas takich walk mam na sobie prawie 30 kg dodatkowego ubioru, m.in. kolczugę, kiry z naprężnikiem, przeszywalnicę. W takim upale ciężko jest walczyć z tyloma kilogramami na sobie - mówi członek Bractwa Rycerskiego Zamku Bolków.
O przyjemny nastrój zadbała grupa muzyczna Rivendell.

Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!