Dziedziniec kwidzyńskiego zamku zamieni się 7 czerwca w średniowieczny plac gier, zabaw, walk rycerskich oraz pokazów i nauk dawnych rzemiosł. Będą tańce i średniowieczne śpiewy. A to wszystko w ramach międzynarodowego projektu „Henryka von Plauen obrona Malborka”, w który zaangażowani są młodzi ludzie z pasją - Polacy, Litwini i Niemcy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kwidzyn jest etapem ich wspólnej wędrówki z Nowego do Malborka. W roli gospodarzy wystąpią uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, wspierani przez Bractwo Rycerskie Prokuratoria Pomezańska. Na festyn zamkowy z udziałem grup zagranicznych zapraszają w poniedziałek od godziny 16.00. Na 19.00 zaplanowane jest śpiewanie średniowiecznych pieśni łacińskich w kwidzyńskiej katedrze.

Projekt „Henryka von Plauen obrona Malborka”, przygotowany w ramach obchodów Roku Grunwaldzkiego, skupia się na młodzieży, dla której legenda bitwy pod Grunwaldem i dawne dzieje stały się inspiracją do spotkania z rówieśnikami z innych krajów, rozwijania wspólnych pasji i zainteresowań. Przez osiem dni kilkudziesięcioosobowa grupa młodych ludzi z trzech krajów realizuje wspólny program zajęć, oparty na symulacji i rekonstrukcji wydarzeń sprzed 600 lat, kiedy zakon krzyżacki pod wodzą Henryka von Plauen szykował się do obrony malborskiej twierdzy po przegranej bitwie. Tematyką projektu jest kultura, sztuka i dziedzictwo kulturowe oparte na uniwersalizmie średniowiecza.

Projekt jest finansowany w ramach programu DG Edukacja i Kultura - „Młodzież w Działaniu”. Organizatorzy: Muzeum Zamkowe w Malborku, Muzeum w Kwidzynie.Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!