Zegary ścienne z logami znanych firm oferował do sprzedaży 39-letni Paweł S. Przedmioty te wystawiał na internetowych aukcjach. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli w jego mieszkaniu kilka gotowych podróbek oraz sprzęt i samoprzylepne loga przygotowane do produkcji. Mężczyzna odpowie teraz za naruszenie ustawy o własności przemysłowej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Kilkadziesiąt naklejek, kilka gotowych, przygotowanych do wysłania zegarów ściennych z logami znanych firm oraz nielegalne oprogramowanie komputerowe to wszystko zabezpieczyli wczoraj policjanci w mieszkaniu należącym do 39-letniego Pawła S. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą zjawili się w mieszkaniu 39-latka ponieważ wcześniej ustalili że ten sprzedaje w Internecie podrobione przedmioty „udające” oryginalne. Chodziło głównie o wystawiane na aukcjach zegary ścienne, przy produkcji których Paweł S. używał zastrzeżonych znaków towarowych. Mężczyzna przyznał się że sprzedał kilkaset „oryginalnych” zegarów średnio po 33 złote za sztukę. Podczas przeszukania policjanci znaleźli również nielegalne oprogramowanie a także płyty dvd z pirackimi kopiami gier na konsolę. 39-letni mężczyzna odpowie teraz przed sądem m.in. za naruszenie ustawy dotyczącej prawa własności przemysłowej. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!