Kilkadziesiąt tysięcy importowanych z Chin szklanych kubków zawiera szkodliwe substancje - poinformował o tym Janusz Dzisko, Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Olsztynie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Badania podejrzanych kubków przeprowadził Wojewódzki SANEPiD w Poznaniu na zlecenie stacji z Olsztyna. Okazało się, że farba użyta do zdobienia kubków zawiera znaczne ilości ołowiu i kadmu. Są to pierwiastki szkodliwe dla zdrowia użytkowników.

Kubki trafiły do sklepów w całej Polsce. Obecnie wycofywane są ze sprzedaży. Wiadomo jednak, że część z nich została już nabyta.

Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

prawda (gość)

to prawda, ten cały powermed jest chiński i bardzo awaryjny , wiem bo znajomi go kupili i bardzo narzekaja kupili ten powermed od tej firmy z Elblaga o której piszesz, uważam że sprzedawanie chińszczyzny powinno byc zakazane ! co chwilę wyskakuje jakaś afera z tymi chińskimi pseudo towarami , a my naiwniacy nabieramy sie na niższa cene za każdym razem, chiaz ten powermed do tanich nie należy kupili ten odkurzacz za 5 000 i w ciągu 2 mies popsuł się już 4 razy. pokaże im to o tych kubkach ciekawe co powiedzą ?

zainteresowany (gość)

W Elblągu firma Magmar Consulting sprzedaje nam chiński odkurzacz o nazwie Powermed. Czy ktoś wie czy był badany przez sanepid ? Ten odkurzacz powermed tez pewnie zawira kadm i ołów tkj te kubki !!!!!!!!!! przeciez i poiwermed i te kubki sa z chin Uwaga !!!

Więcej na temat: